NÁHODNÁ FOTKA

STATISTIKA

VÝJEZDY - STATISTIKA ZÁSAHŮ

Požár seníku v Malšovicích
Dne 24.1. v 11:11 vyjelo šest hasičských jednotek – PS Děčín, SDH Děčín Staré Město, Horní Žleb, Boletice nad Labem, Povrly, Křešice k požáru zemědělské haly – velkokapacitního seníku v obci Malšovice okres Děčín.Hořela plechová hala o rozměrech 30×70m, vysoká 20m – uvnitř balíky slámy. Jedna stěna spadla. Jednotky se snažily zachránit střechu. Jednotky zasahovaly v dýchacích přístrojích. K rozebárání balíků slámy a hašení je využíván nakladač.

Na Děčínsku hořel seník
2.3. v 21:14 byl na krajské operační a informační středisko hlášen požár seníku v obci Malšovice – Stará Bohyně. Na místo byly vyslány jednotky PS Děčín, SDH Staré Město, SDH Horní Žleb, SDH Boletice nad Labem, SDH Křešice, SDH Dobkovice, SDH Jílové u Děčína – Modrá. Hořela sláma uskladněná v podkroví bývalého kravína o rozměrech 50×30m. Vzhledem k uložení slámy nebylo možno použít mechanizaci na rozhrabávání. Ta je rozhrabávána ručně (vidlemi) hasiči v dýchacích přístrojích a prolévána vodou. Střechu kravína jednotky uchránily.

Při zásahu se zranil jeden dobrovolný hasič – natáhl si vazy v koleně – a byl dopraven do nemocnice. Velitel zásahu doporučil starostovi Malšovic aby obyvatelé Malšovic omezili větrání.
Územní odbor Děčín – požár komína
13.4. 1:07 Hasičské jednotky PS Děčín a SDH Křešice vyjely k požáru v Potoční ulici v Děčíně – Křešicích. Vybuchly hořící saze v komíně, požár se šířil na trámy v podkroví. Jednotky požár zlikvidovaly ve 2:45. Škoda byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc Kč. Majitel dostal pokutu za znečistěný komín. Požářiště bylo zkontrolováno termokamerou.

19.ledna

Územní odbor Děčín požár zahradní chatky 19.1. 19:19 Na linku tísňového volání byla oznámena hořící chatka u zahrádek v Děčíne – Boleticích nad Labem. K požáru vyjely jednotky HZS PS Děčín, SDH Boletice nad Labem, SDH Děčín – Staré Město, SDH Křešice. Hořela zahradní stavba, požár ji zasáhl celou. Bylo rozvinuto hadicové vedení vody. Hasiči požár lokalizovali v 19:48 a zlikvidovali v 20:44. Místo bylo předáno majiteli. Škoda a příčina požáru se vyšetřují.

por. Ing. Lukáš Marvan
komisař – tiskový mluvčí